Redukcja masy, pozbycie się tłuszczu

redukcja masy

Redukcja masy to element cyklu ćwiczeń, które często jest najmniej przyjemnym okresem. Jednocześnie jest to także czas, kiedy dochodzi do właściwego formowania mięśni i ich odsłaniania. Innym słowy w okresie redukcji masy dochodzi do przyśpieszania spalania tłuszczu celem podkreślenia rzeźby mięśni. Trzeba przy tym jednak jasno zaznaczyć, że to okres redukcji nie jest czasem, kiedy mięśnie powstają, czy też kiedy w magiczny sposób tłuszcz zamienia się w tkankę mięśniową. Mięśnie tworzone są w okresie poprzedzającym redukcję. Skutkiem ubocznym nabierania masy mięśniowej jest właśnie rozrost tkanki tłuszczowej. Tym samym w okresie redukcji chodzi o to, by spalić tłuszcz nie niszcząc przy tym mięśni. Drogą do tego jest odpowiednia dieta i prawidłowo dobrane ćwiczenia.

Dieta w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, to jeden z najważniejszych elementów, powinna dostarczać kalorii znacząco mniej niż wskazuje wydatek energetyczny. Tym samym ćwiczenia powinny być o wiele bardziej intensywne i nastawione na ogólny wysiłek organizmu zamiast miejscowe.

Dodatkowo można zastosować spalacze tłuszczu, jednym z popularniejszych jest Animal CUTS:
universal_animal-cuts-42-packs-eu_1

Readers Comments (1)

  1. Koniec pytań bez odpowiedzi i godzin straconych na sali treningowej testując rozpiski wzięte od kolegów, albo z internetu. Plany, które działają na innych, wcale nie muszą działać na Ciebie! Nie trać już czasu, sprawdź nasze plany na http://www.potreningu.pl/plany

    Odpowiedz

Leave a comment

Your email address will not be published.


*